Menu

0

Zastosowania
Marki
Konto
Koszyk
Zastosowania
Konto

Opis Produktu

Książka A w konopiach strach PWN to jedna z najważniejszych pozycji traktujących o leczniczych właściwościach konopi, jaka ukazała się na polskim rynku. Swoim autorytetem sygnuje ją wybitny neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, który przedstawia mnóstwo empirycznych dowodów na to, że konopie mogą być z powodzeniem wykorzystywane w terapii wielu schorzeń i mają bardzo pozytywny wpływ na ludzkie serce, mózg, układ oddechowy, pokarmowy i przede wszystkim nerwowy. Twarde wyniki badań nie pozostawią nikogo obojętnym, dzięki czemu pozycja ta stanowi ważny głos w dyskusji nad udostępnieniem użytkownikom medycznym produktów z konopi.

Walka z mitami w książce A w konopiach strach wydawnictwa PWN

Medyczne zastosowanie konopi budzi w naszym społeczeństwie ogromne kontrowersje, na czym wielu polityków próbuje budować swój wizerunkowy kapitał. Wszystko to wynika ze strachu i nieznajomości tematu. Produkty konopne jednoznacznie kojarzą się z narkotykami, tymczasem lekarze na całym świecie bez przerwy dostarczają nam twardych dowodów na to, że konopie mogą być z powodzeniem stosowane w celach terapeutycznych. Znakomicie sprawdzają się u pacjentów onkologicznych, paliatywnych, ale także u osób cierpiących na schorzenia nerwowe i u dzieci.

Książka A w konopiach strach PWN powstała po to, aby nareszcie uporządkować kwestie związane z leczniczym wykorzystaniem konopi i obalić krzywdzące mity krążące na ich temat. Prof. Jerzy Vetulani to niewątpliwy autorytet, członek Polskiej Akademii Nauk, który przytacza historię stosowania konopi przez różne cywilizacje (w tym grecką) i krok po kroku analizuje wciąż żywe kontrowersje na gruncie społecznym, politycznym i prawnym.

W książce pojawia się również rozmowa z doktorem Markiem Bachańskim, który jest najbardziej znanym orędownikiem stosowania tzw. leczniczej marihuany (podawał ją swoim małym pacjentom), za co spotkały go ogromne problemy zawodowe i karne. 

A w konopiach strach

Category Featured Image Kraj pochodzenia:

CENA: 39,90 

Produkt dostępny, gotowy do wysyłki